Акція "16 днів проти насильства"

Дата: 13.12.2023 16:43

На  виконання Закону України    «Про попередження  насильства  в сім’ї» з 25 листопада по 10 грудня 2023 року в Комарівському ліцеї імені Антіна Могильницького було проведено акцію «16 днів проти насильства». Основними завданнями акції було привернення уваги громадськості до актуальних проблем запобігання та протидії домашнього насильства, а також активізація діяльності державних установ  задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

Акція проводилась з метою профілактики жорстокого  поводження  над дітьми, формуванні навичок правомірної поведінки. Насильство є серйозною проблемою, особливо якщо це домашнє насильство. Дуже часто жорстоке поводження в сім’ї та насильство в родині, стає одним із чинників існування торгівлі людьми, провокують суїцид, наносять фізичні ушкодження, приводять іноді до інвалідності.

Будь-які прояви насильства над людиною є порушення її прав. Так психологічною  службою ліцею  було оформлено  виставку «Стан  насилля»  та  розроблено  план  заходів  щодо проведення  даної  акції.

З  учнями 1-11  класів  класними  керівниками, батьками, психологом та соціальним педагогом проведено  ряд  бесід, інформаційних  годин, практичних  занять,  у  яких   присутні мали  змогу  дізнатися, що  таке  шкільне  насильство, його види, як  йому  запобігти.  Діти зрозуміли ,  що  насильство  є  не  тільки  бійки,  а  й звичайні штовхани  приставання, забирання речей, розповсюдження  пліток, вилучення грошей, словесні  образи, погрози, залякування,  переслідування, глузування - все,  що  порушує  права  іншого, принижує його  гідність.

Цікаво   проходили тренінгові  заняття  з  учнями 7- 8 класів  на  тему  «Загроза  насильства» . Підлітки  дізналися,  як  не стати жертвою  насильницьких дій та безпечно  перебувати   у  мережі  інтернету. Вчителі стали учасниками тренінгового заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі». Учні початкових класів взяли участь у акції «Синя стрічка - проти насильства».

У  межах  акції   проведено просвітницьку роботу:  з  нагоди  Всесвітнього  дня  боротьби  зі СНІДом,  уроки - толерантності  та  доброти «Доброзичливі  стосунки», до Міжнародного дня  людей  з інвалідністю. Цікаво  проведено інтерактивне  заняття  з  учнями 6 класу «Мій  улюблений  світ - без  насильства. Де  немає  страждання  й війни». Діти  мали  змогу  дізнатися,  як  вберегтися  від  жорстокості,  та діяти  в  разі  небезпеки, а  також  висловити  своє  ставлення  до  подій сьогодення. Учні 10 класу переглянули відеоролик « Ми проти насильства», а також провели годину спілкування « Мій добрий вчинок!» де учні зрозуміли, що кожна людина повинна творити добро.

Учні  середніх  класів  взяли  участь  у  конкурсі  малюнків на тему «Щаслива  сім’я -  без  насильства». На  завершення  акції  із учнями 5 класу   проведено анкетування «Твої права і обовязки». Діти  закріпили  свої  знання  про  права  дитини,  а  також  зрозуміли  важливість виконання своїх  обовязків.  А підсумком акції стало свято « Права людини понад усе!»

Таким чином, проведені заходи, спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також толерантне ставлення до людей (дітей)  з інвалідністю.