Гурток "РОБОТОТЕХНІКА"

Робототехніка

на базі LEGO WeDo

Сьогодні автоматизація досягла такого рівня, при якому технічні об'єкти використовуються не тільки при обробці різних предметів, а й починають самостійно виконувати обслуговування і планування, тому робототехніка виділена в окрему галузь. Від користувачів володінням сучасними знаннями в галузі управління роботами. Це дозволить використовувати інтелектуальні, безпечні та більш сучасні автоматизовані системи. Робототехніка – це проектування, конструювання та програмування всіляких інтелектуальних механізмів – роботів, які мають модульну структуру і володіють потужними мікропроцесорами. Конструктори LEGO забезпечують практичний досвід, який стимулює спілкування, творчість, співпрацю і навички критичного мислення. Тому діти можуть досягти успіху в STEM-освіті сьогодні і реалізувати свій повний потенціал.

Метою гуртка є формування компетентностей особистості шляхом вивчення основ робототехніки.

Основні завдання гуртка полягають у формуванні таких компетентностей:

• пізнавальна–оволодінняосновнимипоняттямиробототехніки,технічног
  • конструювання та моделювання роботів;
  • практична – оволодіння та закріплення вмінь і навичок конструювання роботів з використанням відповідних матеріалів й інструментів;
  • творча – розвиток образного, технічного мислення, проектування та створення власних комп'ютерних програм та програм керування діючими моделями роботів, розвиток пізнавальної активності, стійкого інтересу до робототехніки;
  • інформаційно-комунікаційна – формування вмінь та навичок опановувати сучасні системи розробки програмного забезпечення під час проектування роботів; генерувати власні оригінальні думки та ідеї
  • соціальна – створення умов для самореалізації, соціальної адаптації дітей, виховання стійкого інтересу до робототехніки, безперервного навчання, навички роботи в команді.

Для створення роботів використовується конструктор Lego WeDo 2.0. Він дозволяє вихованцям у формі пізнавальної гри дізнатися багато нового про робототехніку та розвинути навички, необхідні в подальшому житті. Lego-робот допомагає зрозуміти основи робототехніки, наочно реалізувати складні алгоритми, проаналізувати питання, пов'язані з автоматизацією виробничих процесів та процесів управління.