A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комарівський ліцей
імені Антіна Могильницького
Галицької міської ради

Ансамбль "ПРОЛІСОК"

Вокальна культура є одним із засобів, що сприяють всебічному і гармонійному розвитку особистості.

Вокальна діяльність реалізується у груповому та сольному співі, який є доступним для всіх дітей. Упроцесі співу учні засвоюють музичну мову, пізнають жанрову основу пісні. Уних розвиваються музичні здібності емоційний відгук на пісню, виховується інтерес до музики.

Розбудова сучасної національної системи освіти пов’язана з пошуками і упровадженнями нових педагогічних підходів. Сучасна методика музичного виховання визначає головну мету занять вокального гуртка:

  • формування у школярів музичної культури як важливої та невід’ємної частини їхньої духовної культури;
  • виявлення музичних здібностей у дітей;
  • виховання любові до музики та співу;
  • формування співацької майстерності та культури співу;
  • розвивати художньо-творчі здібності дітей;
  • навчити учнів конкретним вокальним навичкам співу: вокальна позиція, вокальне дихання, засоби звуковедення, артикуляція, методи роботи над піснею, принципи та методи вокально-ансамблевого навчання;
  • навчання виразного, грамотного виконання простих вокальних творів;
  • розвивати артистичні та сценічні здібності учнів;
  • навчити учнів працювати з апаратурою (мікрофонами та фонограмами).

Основні принципи у роботі вокального гуртка:

  • емоційної захопленості співом;
  • опори на вікові особливості, внутрішні сили й можливості учнів у музичній вокальній діяльності;
  • єдності індивідуального і колективного впливу на учнів;
  • принципи взаємодії вчителя і учнів у музично-освітньому процесі.

Отже, ГОЛОВНА МЕТА вокального гуртка – навчити дітей співати. Спів є природним способом вираження естетичних почуттів, дійовим засобом активного залучення учнів до музики. Із усіх видів виконавського мистецтва він є найдоступнішим для дітей видом музичної діяльності, порівняно легко засвоюється ними, не вимагає значної підготовки. Тому спів здавна розглядався як один з основних засобів музичного виховання.

Спів, як виконавський процес розвиває музичні здібності, уміння сприймати, запам’ятовувати і відтворювати мелодію і виховує слухову увагу, спостережливість, уяву, наполегливість у подоланні виконавчих труднощів, дисциплінованість і самостійність, акторські і сценічні здібності. У процесі навчання співу розвивається не тільки голос, але й вирішуються завдання, пов’язані з формуванням особистості учня.

 

Вокальний ансамбль «Пролісок» створений у навчальному закладі в 1995 році. Керівник - Ковальчук Марія Іванівна, вчитель музичного мистецтва. За час свого існування у ансамблі співало багато дівчат, навіть, було і два хлопчики. Сьогодні учасниками «Проліску» є 13 дівчаток. Це учні 7-10 класів.

Програма, за якою працює гурток – «Вокальні ансамблі» (навчальна програма факультативів та курсів за вибором). Автор: Жабляк Марія Дмитрівна «Схвалено Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (Протокол №1 від 24 червня 2016 року) за рішенням комісії дисциплін художньо-естетичного циклу Науково-методичної Ради з питань освіти МОН України (лист від 08.07.2016 року №2.1/12-Г-519).

Програмою передбачено групові та індивідуальні години навчання з обдарованими дітьми або з дітьми, які відстали від програми з поважних причин. Важливе місце надається участі у концертах, оглядах, конкурсах. Керівник гуртка практикує індивідуальне виконання пісень,виконання ритмічних рухів під музику.

 

Впродовж багатьох років вокальний ансамбль «Пролісок» є постійним учасником конкурсу Різдвяних фестин (Розколяда), що проводяться в районі. Був тричі переможцем, нагороджений «Гран-прі» (2014, 2016, 2019), неодноразово займав перше місце у Розколяді.

13.01.2015 р.

 

  

2016 рік

 

11.01.2017 р.

 

14.12.2018 р.

 

12 грудня 2019 відбувся районний етап обласного конкурсу фольклорно-етнографічних колективів у м. Галичі. Гурт «Сяйво», який об’єднав вокальний ансамбль «Пролісок» та дитячий вокальний ансамбль «Дударики», представив Різдвяну композицію «Світом іде коляда». У програмі прозвучали колядки «Ой, не спіть, не спіть, та добрії люди!», «Веселая нам новина!», віршовані побажання. Колектив «Сяйво» переміг у даному конкурсі (Гран-прі).

  

18 грудня 2019р. обласний конкурс фольклорно-етнографічних колективів м. Калуш

Ансамбль «Пролісок» бере активну участь у районних, обласних конкурсах вокальних колективів. Є учасником різноманітних шкільних свят та заходів, а також бере активну участь у культурно-музичному житті села.

2011 рік

 

2013 рік

 

2013 рік

 

2014 рік

 

2016 рік

 

2016 рік

 

2017 рік

 

2019 рік

 

2014 р. Галицькі великодні фестини (с. Крилос)

   

 

Травень 2019 р. Фестиваль Писанки (м. Бурштин)

 

Січень 2020 р. Коляда в рідному селі

  

 

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

       

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора