Міжнародний день рідної мови у ліцеї

Дата: 21.02.2023 13:07

Цікаво і змістовно відзначили Міжнародний день рідної мови у Комарівському ліцеї імені А. Могильницького. Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура та історія цілої держави.  В ці важкі часи українцям, як ніколи, важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

До відзначення Дня рідної мови долучилися учні 5- 9 класів нашого ліцею. Юні декламатори читали вірші про мову, розповіли історію зародження даного свята.

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить. Тож бажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово, щастя, натхнення, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у наших руках доля нашої країни.

Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

Звучи, наша мово, над світом крилато,

Бо ти чарівна, барвінкова, багата!

Для нас, українців, найкраща, співоча,

Тебе будем вчити завзято й охоче.

І так, як козаки, колись розмовляли

Та ворога з рідних земель проганяли,

Ми будемо приклад з героїв цих брати

І рідною мовою скрізь розмовляти.

Щоб вся Україна змогла порадіти,

Що ми – патріоти, що ми – її діти!

Що є в нас Вітчизна свята і єдина,

Є гордість, є мова і є Україна!