Вслухаймось в слова чарівні мови

Дата: 02.11.2023 12:47

Поезіє, красо моя,окрасо,

Я перед тебе чи до тебе жив?

Василь Стус

«Вслухаймось в слова чарівні мови»,  – під таким девізом з метою популяризації українського поетичного слова, виявлення та розвиток художнього смаку учнів, пізнання, осмислення краси художнього слова, удосконалення мистецтва живого мовлення, залучення учнівської молоді до книги як джерела знань, глибокого вивчення культури  рідного краю у Комарівському ліцеї імені Антіна Могильницького проведено конкурс читців поезії.

Всією ліцейною спільнотою ми склали шану українській поезії. Від серця до серця лунали чарівні, милозвучні, багаті рядки материнської мови – українське слово. Воно виконує націєтворчу функцію: соціалізація людини відбувається в атмосфері національної мови.

У конкурсі читців взяли участь 35 учасників ліцею. Учні декламували поезію видатних літераторів рідного краю, нашої України. Переможцями конкурсу визнано серед учнів 1-4 класів – Блинчук Яну, ученицю 4 класу, серед учнів 5-11 класів – Данилюк Вероніку, ученицю 6 класу, Левицьку Маргариту, ученицю 8 класу, Івасюк Каріну, ученицю 8 класу, яка і представлятиме наш ліцей на ІІ етапі цього конкурсу.

Кожен учасник конкурсу залишився задоволеним своєю працею, а всі, хто були присутніми, отримали насолоду від українського слова. Адже майбутнє нашої держави великою мірою залежить від національної свідомості її талановитої молоді, яка читає поетичне слово.  Як підсумок проведення конкурсу, учні отримали подяки на загальношкільній лінійці.