A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комарівський ліцей
імені Антіна Могильницького
Галицької міської ради

Історія школи

З глибин до сьогодення

Є в житті верховини високі,
Але вищих за школу нема.

Степан Пушик.

 

                  Школа — колиска нашого дитинства, дорога в науку, в життя.
 

Жодне покоління суспільства не мало поступу вперед без неї, адже тут закладався фундамент, на якому вибудовувалися шляхи до здобуття омріяної професії.

Комарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів бере свій початок з часів А.Могильницького, тобто зсередини ХІХ століття. Ще в 1832 році  в селі функціонувала однокласна парафіяльна школа, вчителем у якій працював Василь Гургула.

У 40-50-их роках ХІХ  століття  дещо  пожвавився  розвиток шкільництва. Велику громадську і просвітницьку роботу в селі вів у цей період Антін Могильницький (1811-1873рр.) – уродженець с. Підгірки Калуського району, священик, письменник, палкий захисник рідного слова. 24 грудня 1845 року він був переведений в наше село і служив тут до 1859 року. З його іменем тісно пов’язується підготовка до створення світської школи. І в 1875 році церковно-парафіяльна школа отримала статус народної.

Коли австрійський уряд змушений був піти на реформу, в селі у 1882-1883рр. була створена чотирикласна світська школа, до якої залучалися діти віком 7-14 років. Але більшість дітей цього віку у школі не навчалися з різних причин, зокрема, матеріального становища батьків. Про це у церковних записах Львівської архієпархії зберігся запис за 1938рік.

«У селі Комарові проживає українців 1437 чоловік, поляків — 15,  школа  — 4-клясова з  3-ма вчителями, а на парцеляції —  1- клясова, польська».

Подібним було становище з розвитком освіти і в часи панування Польщі. Польський уряд проводив політику дискримінації, скасовував українські школи, забороняв проводити навчання, сільські заходи українською мовою, тому мізерна кількість дітей отримувала знання грамоти.

На рубежі ХІХ-ХХ століть свідома частина комарівчан намагалася організувати односельців на оволодіння грамотою. З цією метою в 1901 році в Комарові було засновано читальню «Просвіта». У 1916 році вона налічувала 42 члени і мала 122 книжки. Очолював просвітян Микола Данилюк. У 1931 році було засновано гурток «Рідна школа» (голова Дмитро Кузюк) та молодіжне товариство «Сокіл» (голова Семен Кузь). Вони відігравали важливу роль у культурному житті села.

Тяжкими були післявоєнні роки для села. Все ж уряд не залишав поза увагою розвиток освіти. Незважаючи на незадовільні матеріальні умови, сільському активу вдалося перетворити початкову школу в семирічку (1947-1950рр.).

Оскільки класних приміщень не вистачало, то вони розміщувалися не лише в священицькій резиденції, а й інших пристосованих приміщеннях.

Згодом за сприяння депутата обласної ради Анни Гоголь була побудована нова школа, яка з 1953 року почала діяти як середня.

Відсутність досвідчених учительських кадрів впливала на розвиток освіти. Тому їх присилали із центральних областей України. Так у нашому селі почала працювати сім’я Павленків – учитель історії Павло Іванович та вчитель української мови та літератури Олімпіада Митрофанівна, а також Дмитро та Катерина Яськи, вчителька французької мови Музичук  (Пушик) Лідія Степанівна, вчителька початкових класів Керникевич Тетяна Павлівна та інші.

Першим директором семирічки стала молода, енергійна комарівчанка Козак Сузанна Михайлівна, яка напередодні війни закінчила стаціонарні курси при Станіславському учительському інституті. На той час їй доводилося не лише навчати дітей, дбати про розбудову шкільних приміщень, а й вести велику агітаційну роботу серед батьків, які, будучи самі мало письменні, недооцінювали значення освіти. У повоєнні роки Сузанні Михайлівні допомагав навчати комарівчан Попель Карл Йосифович — досвідчений, ерудований вчитель, згодом на допомогу їм прийшла Дутка Степанія Йосифівна. Тодішні вчителі вчили дітей і самі вчилися, так як закінченої педагогічної освіти не мали.

Послідовниками Сузанни Михайлівни стали директори Лев Антків та Павло Павленко, який працював директором у ІІ половині 50-х років ХХ століття. Вони зробили великий вклад у становлення школи у с. Комарові, у вихованні підростаючого покоління, залишили добрий слід на освітянській ниві у Галицькому районі.

Незважаючи на фінансові й матеріальні труднощі  50-х  років,  у 1956 році відбувся перший випуск середньої школи. Сорок юнаків і дівчат із сіл Комарів, Мединя, Крилос, Вікторів, Блюдники отримали атестати про середню освіту і можливість продовжити навчання, влитися в трудову сім’ю, опанувати улюблену професію.

Близько 30 років (1962-1991 рр.) педагогічний колектив очолював Богдан Пантелеймонович Бучко. Ініціативний, знаючий, умілий керівник, він наполегливо працював над тим, щоб школа готувала випускників до самостійного життя. За його ініціативою було добудовано 4 класні кімнати, бібліотеку, спортивний зал, щоб учні мали змогу продуктивно проводити позаурочний час, займатися в різних гуртках, спортивних секціях. Як керівник навчального закладу Богдан Пантелеймонович дбав і про побутові умови членів педагогічного колективу. За час його керівництва, у 60-х роках було збудовано будинок для вчителів.

У перші роки національного відродження України керівництво школою перейняв Володимир Федорняк. Великий патріот, учасник Народного руху України, старався спрямувати роботу навчального закладу на вирішення актуальних завдань сучасної школи.

Впродовж 20-ти років педагогічний колектив очолювала Любов Іванівна Гордійчук, випускниця Комарівської середньої школи, творчий вчитель, досвідчений керівник, відмінник народної освіти України, депутат Галицької районної ради трьох демократичних скликань.

Любов Іванівна — лідер серед освітян, надзвичайно конструктивно сприймає нові педагогічні ідеї і творчо втілює їх в навчальному закладі. Вона працює за принципом: «Хто сам не рухається вперед, тому важко підштовхнути інших».

Педагог розуміє, що у світі ніколи не було й не буде готових формул управління освітою. Це вічний рух, пошук шляху, зійшовши з якого, можна втратити дорогоцінний час. Тому вона старається бути попереду і вести за собою інших. Завдяки її старанням, при підтримці начальника Головного управління освіти та науки обласної держадміністрації Зінаїди Болюк, начальника Головного фінансового управління обласної держадміністрації Галини Карп, голови Галицької РДА Григорія Івасишина, співпраці з голландською благодійною організацією «Дружба» (голова Вільям Момм) школа стала оновленою, естетично оформленою і головне — здатною забезпечити її високе покликання: навчання і виховання людини майбутнього.

Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько чи мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи ні до учня. Якщо учитель поєднює в собі любов до справи і до учнів, він досконалий учитель. Саме таким директором у Комарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом 2007 - 2009 років була Данилюк Валентина Дмитрівна.  За час керівництва школою Валентина Дмитрівна вважала основним у своїй роботі щоденну зорієнтованість на особистість, її запити, потреби і можливості. Навчальний процес будувала на принципах диференціації, демократизації, гуманізації. Завжди прагнула знайти промінчик росту педагога, зернину майстерності і скриньку творчості.

Валентина Дмитрівна - педагог від Бога, яка своєю відданою працею освятила життєвий шлях десяткам вчителів. Любов до дітей, закоханість у предмет, професію, одержимість, глибока людяність, висока інтелігентність, внутрішня культура - ось риси, які притаманні Данилюк Валентині Дмитрівні. 

У 2014 році директором Комарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів призначений Блинчук Василь Васильович. Він є випускником даної школи, вчителем вищої категорії, тривалий час працював заступником директора з навчально-виховної роботи.

Василь Васильович - добрий організатор та сумлінний адміністратор, керівник з високим рівнем професіоналізму та почуттям обов'язку. Він вміє бачити свою діяльність збоку, об'єктивно й неупереджено оцінює та аналізує її, виділяючи сильні та слабкі сторони. У своїй діяльності Василь Васильович застосовує демократичний стиль керівництва, забезпечує реалізацію державної освітньої політики, старається створювати сприятливий соціально-психологічний мікроклімат у колективі. 

Завдяки плідній співпраці директора з радою школи, батьківським комітетом, благодійними організаціями постійно зміцнюється і удосконалюється навчально-матеріальна база школи. 

Педагогічний колектив школи на чолі з В. Блинчуком старається достойно тримати "марку" школи.

З переходом до НУШ, у 2019 році Комарівську ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізовано у Комарівський ліцей імені Антіна Могильницького, який є і буде одним з кращих навчальних закладів району, забезпечуючи високу підготовку учнів. 

Комарівський ліцей імені А. Могильницького - колиска розквіту талантів учнів, їхньої адаптації до дорослого життя. Тут культивується любов до знань, творчості, до рідної мови, держави.


Сіячі розумного, доброго, вічного...

Діліться мудрістю — і будете мудрими,
Даруйте найдорожче — і будете багатими і творчою думкою,
і педагогічною майстерністю, і здібними вихованцями…

 

Ці рядки стали життєвим кредом педагогічного колективу школи, адже кожен вчитель розуміє, що, «виховуючи підростаюче покоління, педагог бере найактивнішу участь у створенні майбутнього народу».

Впродовж багатьох років у школі склалася цілісна система навчання і виховання, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї і школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання школярів.

У Комарівській школі пройшли загартування майстри педагогічної справи Попович Г.К.,  Перегінець О.Л., Перегінець О.В., Юнгер Г.Т.,  Федишин Д.С., Сосонка С.М., Дутка М.О., які в непростий час втілювали в життя учительське кредо, вчилися самі і вчили інших, виховували любов до предмета, знань, людяність, честь, патріотизм.

У старшого покоління переймали уроки педагогічної  науки  Є.С. Бучко, М.В.Вовк, І.Ф.Чернега, У.М.Ватащук, М.В.Гнип, Г.О.Рахмістрюк, Т.О.Зелінський, М.Ф.Воробій,  С.Ф.Данилюк, О.М. Долинський та М.П.Долинська, М.В.Воробій, М.В.Габорак, Г.І.Новак, М.М.Новак, М.Й.Дутка, О.В.Ткачівська, Я.В.Глов’як, В.Г.Івасишин, Г.С.Івасишин, Г.О.Данилюк.

Велику роль в естетичному вихованні школярів відіграв старший вчитель, відмінник народної освіти С.Т. Івасишин. Дитячий хор, художнім керівником якого він довгий час працював, був переможцем обласних оглядів художньої самодіяльності, виступав по радіо і телебаченню. Степан Тимофійович організував у школі духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль, ансамбль сопілкарів, які, брали участь в шкільних і районних заходах.

У перші роки національного відродження України Степан Івасишин  разом із своїми колегами — вчителями організував сільський хор, якому згодом було присуджено звання народного, і керував ним до кінця свого життя. Розпочату батьком справу продовжила дочка Ольга, випускниця школи 1988 року, медалістка.

Нова національна школа виплекала цілу когорту молодих педагогів. Серед них — Л.В.Духович, С.Р.Онуфрик, Г.М.Івасів, Г.Є.Ковальчук, Л.П.Пасєка, В.Д.Данилюк, І.Д.Зельманович, В.В.Блинчук, М.І.Ковальчук, В.М.Зельманович, Г.І.Зельманович, які неодноразово брали участь в районних конкурсах «Учитель року» та «Виховник року», педагогічних вернісажах, семінарах, ставали їх призерами.

Завдяки творчій праці педагогічного колективу у школі функціонує етнографічний музей «Світлиця», який сприяє національному вихованню учнів (керівники Ганна Данилюк, Галина Петрович).

У «Світлиці» можна ознайомитися не тільки з історією села Комарова, а й взяти участь у презентації опільської ноші, Святі забутої пісні, зустрічах з цікавими людьми, оглянути експозиції сучасної вишивки та інше. Завітайте до нашої «Світлиці», і вона зігріє Вас материнським теплом, навчить шанувати минуле, освятить любов’ю, до рідного села, країни.

Сьогодні Комарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –  осередок  високої освіченості, духовності і культури.

За 60 років функціонування наш навчальний заклад має сформований певний імідж, власну стратегію розвитку. Педагогічний колектив школи працює творчо, дбає про високі знання учнів, засіває у дитячі серця зерна доброти і людяності, справедливості і милосердя.

За останні роки у ньому з’явилися учительські династії Ватащуків, Маланіїв, Ковальчуків, Гордійчуків.

Завдяки творчій праці педагогів учні школи займають призові місця на районних та обласних предметних олімпіадах, конкурсах, фестивалях.

На базі школи проводяться районні та обласні семінари, творчі зустрічі вчителів та інше.

Професія вчитель — найбільш почесна і в той же час найбільш важка. Уміння знайти шлях до серця дитини - істинний талант, велике покликання, дароване не кожному. Тільки людина, наснажена великою любов’ю до іншої, має бути готовою стати на цей нелегкий шлях.

Проте це не лякає випускників школи. За останні роки педагогічний колектив навчального закладу поповнився молодою енергійною зміною з їх числа. Серед тих, хто взяв на свої плечі тяжку вчительську ношу, колишні медалісти: Оксана Маланій, Лілія Гордійчук, Тетяна Тодорова, Наталія Ковальчук, Ростислав Гордійчук, Володимир Москалик, Галина Ватащук.

На сьогоднішній день Комарівський ліцей імені А. Могильницького має висококваліфіковані кадри - молодий, творчий колектив педагогів. Високий професіоналізм педагогічного колективу сприяє тому, що учні навчального закладу є неодноразовими переможцями різноманітних конкурсів, олімпіад, показують достатньо високий рівень знань на ЗНО. Так, вихованці вчителя біології та хімії Зельманович В.М., вчителя географії Блинчука В.В., вчителя німецької мови Йосифів Л.В., вчителя інформатики Москалика В.С., вчителя української мови та літератури Дубильовської О.І., вчителя трудового навчання Блинчука М.В. систематично є переможцями і призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. 

Виховники навчального закладу разом з ліцеїстами розробляють та реалізовують шкільні проєкти (Г. Фаріон, Г. Левицька).

Вчителі ліцею є постійними учасниками та переможцями Всеукраїнських конкурсів: "Вчитель року" (Ковальчук М.І. - 2013 рік, Зельманович В.М. - 2016 рік, Герцюк Т.М. - 2016 рік, Москалик В.С. - 2017 рік, Данилюк В.Д. - 2018 рік, Зельманович І.Д. - 2020 рік); "Класний керівник року" (Дубильовська О.І. - 2011 рік, Данилюк Л.В. - 2013 рік). Свої досягнення та розробки напрацювань вчителі навчального закладу систематично демонструють на конкурсах "Педагогічна знахідка", "Педагогічний вернісаж" (Блинчук К.Г., Ковальчук Г.Є., Климончук Н.М., Івасів Г.М.).

Педагоги ліцею завжди дотримуються професійної етики спілкування, стосунки з людьми будують на довірі, повазі, вимогливості і справедливості. 


Гордість школи

Захочеш — і будеш!
В людині, затям,
Лежить невідгадана сила.
Олег Ольжич

             

Відома істина: школа славна своїми вихованцями.

Вони — втілення мрій десятків тих людей, які вкладали в дитячі серця паростки добра і любові, допомагали пізнати «ази» великої науки, ім’я якій — життя.

Сьогодні вони, вчителі, можуть гордитися тим, що їхня праця не пропала марно.

За 60 років Комарівську ЗОШ І-ІІІ ступенів закінчило 3080 учнів, які влилися в трудову українську сім’ю і вносять свій вклад у розбудову нашого суспільства. Є серед них професори і доктори наук, лікарі і вчителі, кваліфіковані будівельники і віддані рідній землі хлібороби.

130 випускників за відмінне навчання було нагороджено золотими та срібними медалями. Всі вони знайшли своє достойне місце у житті.

Першою медалісткою Комарівської середньої школи стала Дутка Степанія Михайлівна.

Школа гордиться  своїми  вихованцями, які відомі нині за межами нашого району,області і успішно працюють в різних галузях народного господарства, науки й культури.

Приємно,  що  в  різний  час  у  нашій   школі   навчалися: лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, премій імені В.Стефаника та П.Чубинського професор Прикарпатського університету, письменник Степан Пушик; літературний критик, професор Львівського університету, заслужений  діяч  науки  і  техніки України Тарас Салига, дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, народний артист України Володимир Пірус; екс-голова Галицької РДА  Григорій Івасишин; почесний член Академії наук Володимир Перегінець; директор факультету громадської безпеки Львівського юридичного інституту Мирослав Бучко; голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Петро Черепій; голова правління ЗАТ «Газтранзит» Михайло Лінчевський; завідуючий травматологічним відділенням Григорій Кузюк; заступник директора Центру репродукції та розвитку людини, доктор медичних наук Володимир Воробій; суддя міжнародного класу, викладач Івано-Франківського коледжу фізичної культури Володимир Мельничук; член Національної спілки письменників України, директор Острівецької школи Володимир Гросевич.

Багато випускників школи свій життєвий шлях пов'язали із освітою. Так, директорами навчальних закладів стали: Бойчук Петро Миколайович - директор Радехівської школи № 2, Климончук Василь Йосифович - директор Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №24, Бойчук Василь Михайлович - директор Мединського НВК, Ковальчук Ярослав Андрійович - директор Вікторівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зелінська Марія Дмитрівна - директор Вікторівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Мочічук Галина Михайлівна - директор Бринської ЗОШ І-ІІ ступенів, Савчук Ольга Олексіївна - директор Височанської ЗОШ І-ІІ ступенів, Кузь Галина Дмитрівна - директор Сапогівського НВК.

Адміністрація школи, вчителі, односельчани пишаються і тим, що дуже багато випускників обрали шлях служінню Богу та людям. Священниками стали: І. Шевчук, В. Путера, М. Затварницький, В. Кузюк, М. Данилюк, Р. Ватащук, І Пасєка, Т. Нейлюк, В. Нейлюк. Отець Василь Путера зробив великий внесок до відкриття "Кімнати духовності" в стінах рідної школи.

Сьогоднішні випускники Комарівського ліцею імені А. Могильницького досягають також високих життєвих вершин. Вони добре складають ЗНО і поступають у вищі навчальні заклади, переважно на державну форму навчання. Так, протягом 2014 - 2019 років медалістами закладу були: Ватащук Мирослава Володимирівна, Данилюк Ангеліна Василівна, Габльовська Вероніка Миколаївна, Панчук Діана Василівна.

Окремі випускники "молодого покоління" є кандидатами наук, викладачами вищих навчальних закладів:

Наталія Григорівна Габлей - кандидат юридичних наук, доцент, заступник завідувача кафедри кримінального права та кримінології Івано-Франківського юридичного інституту Національного університету "Одеська юридична академія".

Інна Михайлівна Ткачівська - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури та спорту Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

Іван Іванович Зельманович - кандидат політичних наук Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника (кафедра політології).

Цей перелік можна продовжувати, адже комарівська земля багата розумними, творчими і працьовитими людьми.


З думкою про майбутнє

Життя не жде: воно кличе нас до роботи.

І доля, щастя нашого народу залежить від того,

Як ми переведемо в життя дороге, величне гасло:

«Вільна національна школа для виховання вільної, свідомої, духовно багатої нації».

Софія  Русова.

 

Педагогічний колектив школи своїм обов’язком вважає виховання інтелектуального, духовного та культурного потенціалу країни.

Виховання на традиціях і звичаях українського народу є частиною і напрямом роботи національної школи.

Педагоги школи допомагають кожному учневі розкрити свої здібності, розвинути свій талант, стати особистістю і гідним громадянином країни, відчувати відповідальність не тільки за своє життя, але й за долю близьких і рідних, за Батьківщину, її добробут і процвітання.

Традиції естетичного виховання втілює вчитель музичного мистецтва Ковальчук Марія Іванівна — випускниця школи 1988 року, золота медалістка. Вічне мистецтво музики пов’язує Марію Іванівну з її вихованцями. Вона є тим музичним інструментом,  який творить мелодію людської гармонії. Виховуючи патріотичну свідомість учнів, Марія Іванівна використовує народні джерела, що забезпечують духовну єдність поколінь, розвивають почуття гордості за минуле, відповідальності за майбутнє. Візитною карткою цього творчого педагога та школи є учнівський хор «Передзвін», вокальний ансамбль «Пролісок», тріо вчителів «Вишиванка».

Виховна робота в школі спрямована на виховання громадянина України, формування і розвиток соціально-зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної  самосвідомості,  підготовленої до професійного самовизначення. Велика роль належить класним керівникам, виховникам, соціальному педагогу та практичному психологу. 

Для нашого закладу актуальним є все, що пов’язане з формуванням інтелектуальної еліти. Тому робота із здібними та обдарованими дітьми є одним із пріоритетних напрямків діяльності педагогів школи. Бо з таких дітей формується майбутнє України.

Дмитро Духович — випускник Комарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2013 року, талановитий від природи, здібний і працьовитий хлопець. Йому властива вимогливість до своїх здобутків, добре розвинена естетична чуйність. З 6 класу — активний учасник районних і обласних олімпіад, переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології в 2010, 2012, 2013 роках. Юнак має чудову пам’ять, є віртуозом з комп’ютерних технологій, активний учасник різноманітних конкурсів. Шкільна команда «Полум’яні соколи», де капітаном був Дмитро, стала переможцем обласного етапу 19-го Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників і представляв Прикарпаття на Всеукраїнському рівні.

Дмитро — студент Івано-Франківського національного технічного університету, мріє займатись науковою діяльністю і приносити своїми здобутками користь людям і державі. Він вважає, що майбутнє нашої України — у її талановитих дітях.

Гордістю школи є випускник 2013 року Попович Віталій Петрович. Віталій — дитина обдарована, має в серці добре диво, силу любові і ніжності, що веде його до поставленої мети. Хлопець ерудований, особливу увагу приділяє вивченню предметів природничо-математичного циклу. Юнак вірить в самого себе, вміє керувати своїми бажаннями, старається пізнавати  і відкривати щось нове і цікаве, проявляє нахил до точних наук. З першого і до випускного класу учень отримував нагороди за відмінне навчання. Протягом усіх років був переможцем районних та обласних предметних олімпіад. Серйозний і допитливий юнак в 2013 році став студентом Тернопільського національного економічного університету. У подальшому житті Віталій бачить себе експертом з міжнародних економічних питань.

Велику увагу школа приділяє екологічному вихованню школярів. Формуючи відповідальність за майбутнє своєї країни, збереження рідної природи, педагоги виховують свідомого патріота, небайдужого до долі наступних поколінь. З цією метою у нас створена екологічна бригада, яка бере участь в екологічних програмах і проектах. У 2013 році цей колектив зайняв І місце в районному конкурсі і призове місце в обласному.

Команда КВК«Мрійники» – призер (ІІ місце) обласного турніру Знавців професій. Учасники команди «Мрійники» презентували професії: перукаря, пожежника-рятувальника,вчителя,  хореографа. Основне кредо гравців – сприяти професійному самовизначенню та свідомому вибору професії, популяризації актуальних професій на ринку праці і підвищення їх престижу.

Команда Дружин юних пожежних «Полум’яні соколи» — призер XIX Всеукраїнського фестивалю ДЮП, що проходив в м. Євпаторії АР Крим у вересні 2013 року,  переможець обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних у 2018 році.

Учасники гідно демонстрували свої знання в рятувальній справі і показали свої уміння і таланти на всіх етапах конкурсів. Переможці фестивалю «Полум’яні соколи» усвідомили дух патріотизму, повагу до героїчної професії рятувальника, бажання служити на благо країни і народу.

У навчальному закладі створені всі умови для навчання та виховання учнів. Тут навчаються діти з різних населених пунктів району. Навчальний заклад має добрих фахівців, а також сучасну матеріальну базу. Кабінети закладу оновлені, відремонтовані, оснащені до вимог НУШ, відповідають типовим перелікам та вимогам навчальних програм.

Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти. Навчальних заклад посідає гідне місце в ланцюзі безперервної освіти "школа - ліцей - університет".

Пріорітетними характеристиками навчального закладу є:

- демократичний стиль в організації освітнього процесу;

- висококваліфіковані фахівці, майстри своєї справи (більшість вчителі вищої категорії);

- пошана до особистості учнів;

- індивідуальний підхід до кожного;

- робота з обдарованими учнями та змога займатися у різних гуртках, з метою пошуку і розвитку талантів особистості.

Більше 20 років в Комарівському ліцеї імені А. Могильницького втілюється модель державно-громадського управління навчальним закладом. Завдяки цьому навчальний заклад став осередком розвитку громади на засадах партнерства, волонтерства і демократизації. І педагоги закладу, і батьки, і громадськість втілюють в життя єдину мету — задоволення освітніх потреб та інтересів учасників освітнього процесу, адже розумні, виховані учні приносять неабияке задоволення батькам, є гордістю школи, місцевої громади і, звичайно, нашої держави. Тому з 2010 року на теренах закладу працює громадська організація «З турботою про майбутнє», яка взяла на себе місію створення належних умов для навчання та виховання молодого покоління.

Школа в житті кожної людини займає особливе місце. Ніхто й ніколи не забуває її, різні епізоди з шкільного життя згадує по-різному. Не так часто згадують, як писали паличку чи гачечок, як учили табличку множення, частіше, звичайно, пам’ятають цікаві подорожі, свята, конкурси, успіхи, змагання. Тож колектив нашої школи дбає про те, щоб заклад для наших дітей був школою радості, для батьків — спокою та надії, а для нас, вчителів, — місцем творчості.

 

Завантажити книжку про історію школи Симфонія шкільного життя

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора